اخبار مهم:
جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰   ۰۱:۰۳
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
کد خبر: ۷۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
جلسه 486 شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما با حضور اعضای شورا و معاون منابع مالی و سرمایه انسانی رسانه ملی و مدیران این حوزه در محل شورای نظارت برگزار شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران:
جلسه 486 شورای نظارت بر سازمان صداوسیما به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای و با حضور اعضای شورای نظارت با موضوع بررسی عملکرد مالی و بودجه ای سال 1399 و نیز پیش بینی های برنامه ای و بودجه ای سال 1400 سازمان صداوسیما با حضور معاون منابع مالی و سرمایه انسانی، مدیرکل بازرگانی و رئیس مرکز طرح و برنامه سازمان صداوسیما در محل دبیرخانه شورای نظارت برگزار  شد.

در این جلسه مسئولین حوزه های مالی و برنامه و بودجه سازمان صداوسیما کمک و مساعدت به ایجاد رونق در تولید و بهبود کسب و کار را باتوجه به سال جهش تولید و تأکیدات مقام معظم رهبری از جمله سیاستگذاری های جدید مدیریت پخش آگهی های بازرگانی عنوان نمودند.
در این راستا از ابتدای سال جاری پخش پیام های بازرگانی که هم موجب افزایش تولید و هم کمک به ایجاد اشتغال و کارآفرینی شود در دستور کار قرار گرفته است که در نتیجه این اقدامات با پخش آگهی های کارخانجات و صنایع، تعدادی از کارخانجات که تعطیل شده بود رونق گرفته و هم چنین اقبال مردم به استفاده از محصولات آنها افزایش پیدا کرده است . با پخش پرحجم آگهی های بازرگانی محصولات داخلی گرایش به استفاده از لوازم خانگی داخلی افزایش پیدا کرده، سهم سبد خانوارها از مصرف لبنیات افزایش پیدا کرده و موجب توسعه فعالیت های موسسات آگهی دهنده شده است .
همچنین با سیاستگذاری های انجام شده سهم تبلیغ محصولات و لوازم صنعتی و فنی نسبت به خدمات افزایش پیدا کرده است.

در این جلسه برخی از برنامه های پیشنهادی سال 1400 سازمان از جمله اینکه : سازمان صداوسیما قصد دارد تا سهم پخش آثار انیمیشن ایرانی به داخلی را به سه چهارم افزایش دهد و حدود 700 قسمت سریال نیز برای باکس های شبانه در نظر گرفته شده است مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
علاوه بر این تولید و پخش برنامه های جذاب و پرمخاطب فعلی شبکه ها ادامه پیدا خواهد کرد و نسبت به تقویت سیگنال رسانی
به ویژه افزایش سرانه دریافت HD اقدامات لازم انجام خواهد شد .

اعضای محترم شورای نظارت پس از استماع گزارشات فوق و برنامه های حوزه مالی و بودجه ای سازمان، رونق تولیدات رسانه ملی بویژه در حوزه نمایشی و بهبود کیفیت آثار را خواستار شده و بر ضرورت افزایش برنامه های جذاب و پرمخاطب تأکید نمودند.
در ادامه اعضای محترم بیان داشتند باتوجه به رقابت رسانه ای شایسته است مدیران بخش های مختلف رسانه ملی مستمراً مناسب با نیاز و ذائقه مخاطب برنامه های گوناگون و متنوع در موضوعات و ساختارهای مختلف خصوصاً در موضوعات اجتماعی و خانوادگی بویژه برنامه های مفرح و شاد تولید و پخش کنند .
نمایندگان قوای سه گانه در شورای نظارت رعایت برخی شئون اجتماعی و فرهنگی در پخش آگهی های بازرگانی و پرهیز از اغراق و افراط را مهم برشمردند و اعتماد مردم به صداوسیما را یک اصل خدشه ناپذیر دانستند که می بایست در تمامی اقدامات و برنامه ها مورد عنایت جدی قرار گیرد .
اعضای شورای نظارت مدیریت صحیح مالی و استفاده بهینه و مطلوب از امکانات و نیروی انسانی و افزایش بهره وری و همچنین
رضایت مندی مردم از برنامه های سازمان صداوسیما و کارکنان رسانه ملی از دست اندرکاران را اصلی مهم و اساسی دانستند .


نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: