اخبار مهم:
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱   ۰۵:۰۲
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
کد خبر: ۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۴
رئیس سازمان صدا و سیما گفت: آقای احمدی‌نژاد حلقه مدیریت سنتی را شکست چراکه پیش از این فقط یک جمع‌های بسته می‌توانستند به مدیریت برسند ولی احمدی‌نژاد از بسیاری از افراد شایسته در دولت استفاده کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران:

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، به نقل از فارس، مراسم نکوداشت 8 سال تلاش جهادی، تجلیل از رئیس‌جمهور و دولت خدمتگزار صبح امروز با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور، سید عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما، تمام مدیران ارشد این سازمان و نمایندگان رسانه‌های جمعی در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

بنابراین گزارش، در آغاز این مراسم و پس از پخش سرود جمهوری اسلامی و قرائت قرآن نماهنگی از دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد پخش شد که آغازگر آن شعرخوانی احمدی‌نژاد بود.

این نماهنگ از ابتدای ریاست جمهوری وی تا پایان آن را در برمی‌گرفت و در 30 دقیقه به تصویر کشیده شد.

به گزارش فارس، در ادامه حسن سلطانی مجری برنامه ضمن قرائت شعری از حافظ خطاب به احمدی‌نژاد از ضرغامی خواست تا برای سخنرانی به روی سن بیاید.

ضرغامی در این مراسم در سخنانی گفت: از 2 تا 3 روز قبل که معلوم بود چنین جلسه‌ای در سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی خواستند که در این مراسم شرکت کنند ولی من از همه آنها عذرخواهی می کنم و می‌گویم این برنامه مخصوص دوستان در رسانه ملی است لذا جهت اینکه فلسفه جلسه معلوم باشد از دوستان عزیز و مسئولان گرامی عذرخواهی می‌کنم.

وی ادامه داد: همیشه در جلسات افق رسانه از قرآن تبرک می‌جوییم، من تصمیم گرفته بودم که آیه شریفه سوره قصص را عنوان کنم که مصداق کامل این است که خداوند به وعده خود وفا می‌کند. این آیه نه تنها متعلق به دوره ولی عصر است بلکه ما همواره از آن استفاده می‌کردیم و خداوند منت گذاشت و مردم عادی را که با همه وجود و اخلاص خدا را می‌خواستند اراده کرده که آنها وارث زمین باشند. ما از دوران انقلاب این آیه آویزه گوشمان است و به مراتب تحقق وعده الهی را دیده‌ایم.

وی اظهار داشت: آیاتی که در ابتدای مراسم توسط قاری قرائت شد آیات پایانی سوره زمر بود و بر این دلالت داشت که در روز آخرت کسانی که تقوای الهی پیشه کردند و نیکوکاران به صورت جمعی و گروهی به بهشت سوق داده می‌شوند و آیات بعد که بسیار زیبا است. اجری معین برای کسانی است که برای خدا کار کردند و مضامین بسیار بلندی دارد، اینکه قرآن می‌فرماید به صورت جمعی به بهشت می‌روید به این دلیل است که شما در دنیا هم گروهی برای رضای خدا کار می‌کردید، تجسم این کار جمعی این است که در آخرت هم همین گونه محشور می‌شوید و به بهشت می‌روید.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: در بحث هم افزایی و مدیریت 2+2 حتما چهار نمی‌شود بلکه می‌تواند خیلی بیشتر باشد. من در جلسه افق رسانه قبل نیز در نکاتی گفتم که اگر همدلی نبود ما نمی‌توانستیم حماسه سیاسی را خلق کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه من نسبت به اعضای هیئت دولت تک به تک ارادت دارم عنوان داشت: اعضای هیئت دولت یک جمع باصفا و پرکار هستند که من واقعا به این مسئله شهادت می‌دهم، آنها خدمات کم‌نظیر و بی‌نظیری داشته‌اند این همه توفیقاتی که بروز کرد به خاطر این بود که این جمع‌ها یکرنگ دور هم جمع شدند.

به گزارش فارس، ضرغامی با بیان اینکه این جلسه به عنوان تجلیل از رئیس‌جمهور و دولت خدمتگزار است، گفت: آقای احمدی‌نژاد شخصیت کم‌نظیری هستند و بعد از تصدی ریاست جمهوری به سرعت به سمت جهانی شدن حرکت کردند. همانطور که ایشان در کوره‌ده‌ها و نقاط دوردست اینطور ساده، مردمی و خاکی رفتند به خاطر منافع بلند انقلابی و مقاومتی که از خودشان داشتند به چهره‌ای کاملا انقلابی تبدیل شدند.

وی در ادامه سخنانش به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره دولت در سال‌های 84 و 91 با موضوع عدالت اشاره و عنوان داشت: خوشبختانه نظام به یک نظام کارآمد و انقلابی در انتخابات رسید و از مدل‌های غربی فاصله گرفت. کسانی که شناخته شده برای مردم نیستند اگر فرصت برابر برایشان پیش آید و برنامه‌های خود را ارائه بدهند مردم حق انتخاب پیدا می‌کنند به همین دلیل است که در روزهای پایانی تبلیغات انقلاب، سونامی به وجود می‌آید و مردم به شناخت خود از کاندیداها رسیده‌اند در این میان رسانه ملی نیز نقش جدی دارد و شور انتخابات مرهون تلاش‌های رسانه ملی است. وقتی کار رئیس جمهور سامان گرفت رسانه ملی با او از اول تا آخر همراهی می کند برای اینکه مردم شب و روزشان را با صدا و سیما می‌گذرانند و نمی‌توانند از آن جدا شوند که این موضوع افتخار بزرگی برای ما است کما اینکه آقای روحانی رئیس‌جمهور منتخب نیز در چنین جمعی اولین ارتباط خود را برقرار کرد. ما با رئیس‌جمهور خیلی کار داریم و نقش رسانه ملی کاملا حمایتی است، در این شرایط سخت که این دولت توانست علیرغم همه فشارها و توطئه‌ها کارهای بزرگی انجام دهد و کشور را اداره کند ما از این پس نیز با دولت بعد همراهی خواهیم داشت و یار و یاور رئیس‌جمهور خواهیم بود.

رئیس صدا و سیما تصریح کرد: رسانه ملی وظیفه دارد افتخارات دولت را بازگو کند و در کنار آن نقدهایی را هم که وجود دارد برای بهتر شدن کار عنوان کند البته من نمی‌گویم که در این مسیر اشتباه نداریم اما نگاه ما راهبردی و مبتنی بر مسائل ملی و مصالح کشور است به همین دلیل وقتی وارد حوزه‌ای می‌شویم مردم می‌پذیرند که نگاه ما فراجریانی است و کاملا ملی به موضوع نگاه می‌کنیم. در این مسیر رهبر معظم انقلاب نیز هرگاه انحرافی در کار بوده تذکرها را فرموده‌اند.

وی ادامه داد: این جای رسانه ملی است که باید چنین مراسمی را برگزار کند، ما برای دولت اصلاحات نیز چنین مراسمی را داشتیم. چند روز پیش هم وقتی در شورای معاونین برای برگزاری این مراسم بحث می‌کردیم گفتیم که آقای احمدی‌نژاد کدام نقاط برجسته‌ای را داشت و همین طور که روی تخته می‌نوشتیم حداقل به 15 مورد رسیدیم که به دلیل کمی وقت از بیان آنها صرفه نظر می‌کنم.

وی افزود: عدالت‌محوری آقای احمدی‌نژاد کاملا برجسته است، هیچکس نمی‌تواند شعار ضدعدالت بدهد اما مهم این است که در عمل این عدالت‌محوری را نشان بدهد. حضور آقای احمدی‌نژاد در دل مردم و رسیدگی به کار آنها این موضوع را نشان می‌دهد، ایشان برای تحقق عدالت کارهای زیادی کردند که خودشان در یک گفت‌وگوی تلویزیونی بخشی از آنها را عنوان کردند حالا در این میان یک طرح شاید خیلی موفق باشد و مردم همه جوانب آن را لمس کنند. شاید در موردی هم کمتر لمس شود همه ما انسان‌ها نقاط ضعف و نقاط قوت داریم، خیلی خوب است که آدم‌ها نقاط ضعف خود را ببینند و آنها را تصحیح کنند، همه چیز را نباید سیاه یا سفید دید. در این زمینه هم باید رشد کنیم و هم ناامید نشویم، بعضی مواقع نقاط ضعف درست تشخیص داده نمی‌شود، گاهی یک کار بزرگ انجام می‌شود اما کارهای دیگر هم باید انجام شود تا آن کار کامل شود مثلا در بحث هدفمندی یارانه‌ها که ما از ابتدا به عنوان همراه در کنار دولت بودیم می‌دیدیم که در بعضی موارد یک کار کافی نبود مثلا یک کار انفورماتیک اساسی که ربطی به هدفمندی ندارد به یکباره بروز می‌کرد مثلا تعداد ماشین‌ها چقدر است یا چند پمپ بنزین داریم و مالکیت‌ها چطور است تا آمار و ارقام دربیاید مشکلات بسیاری بود، مسائل بسیاری بود که ربطی به دولت نداشت و باید انجام می‌شد.

همانطور که دیدیم همه نامزدهای انتخابات هم هدفمندی را قبول داشتند اما اصل انجام آن یک شجاعت و جرأت می‌خواست حالا هم همه باید کمک کنند تا به نتیجه برسد.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد:چیزی که شخصیت آقای احمی د‌نژاد را تشکیل داد و در ذهن مردم باقی ماند استکبارستیزی و موضع ایشان در مقابل انگلیس و آمریکا است. یک زمانی خطاب به ایشان گفتند حرف شما درباره صهیونیست‌ها دنیا را بهم ریخته است ولی ایشان توجهی نکرد و به کار خود ادامه داد که مواضع کاملا درستی بود. ما پیش از این نداشتیم که رئیس‌جمهوری لب مرزهای لبنان برود و از آنجا خطاب به اسرائیلی‌ها بگوید که باید از اینجا بروند.

به گزارش فارس ضرغامی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: آقای احمدی‌نژاد حلقه مدیریت سنتی را شکست، ضمن احترام به همه مدیران باید بگویم که مدیریت مانند یک دو امدادی است که هر کس مسیری را طی می‌کند، ما در گذشته فقط یک جمع‌های بسته و مدیریتی در سطح بالا داشتیم که آرام آرام دور می‌زد و به یک الیگارشی نامحسوس شکل می‌گیرد که کسی نمی‌تواند آن را برهم بزند. رهبر انقلاب با این رویه به شدت مخالف بودند و در مواقعی کسانی را انتخاب کردند که جوان بودند و مطرح نبودند گاهی هم هزینه‌های جوانی آن مدیر را برعهده گرفتند تا کشور به مرحله جدیدی از مدیریت برسد.

آقای احمدی‌نژاد نیز این کار را کردند، بسیاری از افراد و مدیران رده بالا که شایسته و خدمتگزار و همیشه مورد تأیید رهبری بودند به جریان مدیریت کشور اضافه شدند و این حلقه که می‌توانست نامیمون باشد و به جریان مدیریت کشور لطمه بزند، شکسته شد.

وی گفت: آقای احمدی‌نژاد ذخیره ارزشمندی برای انقلاب اسلامی هستند، مدیران برجسته جزء بیت‌المال و متعلق به مردم هستند. شخصیت‌شان متعلق به خودشان نیست.

ضرغامی تصریح کرد: بعضی از مدیران ما آبرو و جایگاه داشتند اما در بزنگاه‌ها برای حق و نه برای باطل و امر موهوم و یک حقی که مثل روز روشن بود حاضر نشدند یک ذره از آبروی خود مایه بگذارند و بگویند حق چیست، می‌دانستند حق کدام است، اگر شبهه‌ای ایجاد کردند و گفتند در انتخابات تقلب شده است، بعدها هم گفتند که تقلب نشده است. اگر تقلب نشده و اگر آن روز یک ائتلاف 12 میلیونی بود، و آن را تبدیل به یک فتنه بزرگ کردید، امروز هم با اختلاف چند درصدی بلافاصله دولت و نظام و از همه مهمتر خود رئیس‌جمهور تمکین کرده و به رئیس‌جمهور منتخب تبریک گفتند و به استقبال رئیس‌جمهور جدید می‌روند.

وی ادامه داد: همه اینها درس‌های بزرگ اخلاقی است و اگر می‌خواست مماشاتی بشود در هر صندوق 2 - 3 رأی خلاف ریخته می‌شد و این فاصله پر می‌شد ولی نظام همانطور که رهبری فرمودند امانت‌دار است، از دل همین دولت که به همین موارد متهم شده بود یک دولت دیگری درآمد که از نظر خط سیاسی مخالف و غیر از خط سیاسی الان است.

وی در پایان گفت: شما دست به دست شدن قدرت را پیش چشم همه در ایران دیدید، امیدوارم آقای احمدی‌نژاد برای خدمت به مردم، انقلاب، اسلام همواره آماده باشد و از این ظرفیت عظیم بتوانیم برای سعادتمندی مردم در پیشرفت کشور بهره ببریم.

به گزارش فارس ، در ادامه ضرغامی و 13 تن از مدیران اصلی سازمان صدا و سیما به روی سن آمدند و با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از محمود احمدی‌نژاد تجلیل کردند.

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: