اخبار مهم:
جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹   ۱۶:۱۱
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
کد خبر: ۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
جلسه 467 شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما با حضور رئیس سازمان صدا و سیما برگزار شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران:
جلسه 467 شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما با حضور اعضای محترم شورا و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین اژه ای و همچنین با حضور دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما به همراه معاون سیمای رسانه ملی برگزار شد.
در این جلسه ریاست سازمان صدا و سیما در گزارشی با اشاره به کاهش تولید آثار نمایشی در سالهای گذشته ، تلاش در جهت افزایشتولیدات نمایشی یا کیفیت را از اقدامات رسانه ملی برشمرد و اضافه کرد در دنیای رسانه امروز که دنیایی رقابتی است تلاش شده است تا با آینده نگری و سیاستگزاری و برنامه ریزی  و ایجاد و تنوع در محصولات رسانه ای ، سازمان صدا و سیما در عرصه رقابت موفق باقی بماند .
ایشان کمبود اعتبارات را از مهمترین مشکلات امروز رسانه ملی دانست و اشاره کرد با توجه به سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های صورت پذیرفته شاهد رونق روزافزون رسانه ای هستیم .
اعضای شورای نظارت ضمن تشکر از اقدامات رسانه ملی به ارائه نظرات و راهکارهای پیشنهادی خود در خصوص موضوعات مطرح شده پرداختند .
اعضای شورای نظارت در خصوص عدم حفظ شئون و اخلاق رسانه ای توسط برخی از مجریان ، گلایه و پالایش موسیقی های مناسب از نامناسب و  پاسداشت زبان فارسی را در برنامه ها ضروری دانستند .
نمایندگان قوا در شورا یکی از راه های رونق رسانه ملی و ماندن در عرصه رقابت را ایجاد و تنوع در محصولات رسانه ای و افزایش و بهبود مستمر کیفیت آثار و توجه بیشتر به ذائقه مردم دانستند و اضافه کردند که اعتقاد شورای نظارت این است که رسانه ملی می تواند نسبت به سایر رسانه های داخلی نقش پدری ایفا نموده و می بایست از رقابت با رسانه های داخلی فاصله گرفته و اوج گیرد .
اعضای شورا وجود سیستم رصد قوی در سازمان صدا و سیما را ضروری دانسته تا در صورتی که اظهارات گوینده دور از شان رسانه ملی بود ، از پخش آن اظهارات جلوگیری شده و خود رسانه حافظ شان رسانه باشد .
در پایان حجت الاسلام و المسلمین اژه ای رئیس شورای نظارت استیفای حق کسانی که با بیان مطالبی در رسانه ملی حقوقشان مورد تضییع واقع شده است ضروری دانست و تاکید کرد اگر قوای مختلف در خصوص مسائلی اشکالاتی دارند ، باید پاسخ داد و قانع کرد و نباید بی تفاوت از کنار اشکالات عبور کرد .
ایشان نقد صحیح ، منصفانه و عالمانه همراه با ادبیات مناسب در نقد را سازنده و نظارت مردم بر دستگاه ها و اقدامات آنان را بهترین نوع نظارت دانست .
همچنین مقرر شد در راستای اجرای هر چه بهتر ماده 30 قانون اساسنامه سازمان صدا و سیما در خصوص رسیدگی به شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی از سازمان صدا و سیما ، رسانه ملی با همکاری شورای نظارت ساز و کار های لازم در اینخصوص را فراهم نمایند .
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: