اخبار مهم:
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷   ۰۳:۰۳
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
کد خبر: ۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) علاقه مندان به خاندان عصمت و طهارت می توانند با برنامه «صبح صادق» به واکاوی الگوپذیری از شخصیت علمی، فرهنگی و عرفانی آن معصوم بپردازند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران:
در برنامه «صبح صادق» از رادیو ایران به ابعاد مختلف زندگی امام جعفر صادق (ع) از جمله وضعیت اجتماعی آن دوره و سیره عملی آن حضرت و جایگاه ایشان در میان مردم پرداخته می شود اما تاکید اصلی برنامه بر تاثیر آن حضرت در فرهنگسازی و تغییر سبک زندگی در زمان خودشان است؛ از جمله چگونگی تخاطب و گفتگو، زندگی مسالمت آمیز و همچنین ارائه راهکار برای زندگی دینی در غالب نصایح، روایات، تفاسیر و کلاس های درس.

در این برنامه سعی می شود با توجه به زمان، راهکارهایی (با هرمونتیک) برای زندگی امروز ارائه شود.

کارشناس برنامه محسن خاکی و مرتضی جعفرپور به بررسی اخلاقی و عقیدتی مناظرات علمی امام صادق (ع) از جمله مناظره با ابن ابی العوجاء و ابوشاکر دیصانی زندیق، ارائه راهکار اخلاقی فرهنگ اصیل تخاطب و گفتگو که یکی از نیازهای جامعه است، می پردازند.

«در محضر استاد» بخش های کوتاه از زندگی شاگردان امام صادق (ع) در چند بخش متون ادبی و شعر، «خورشید حقیقت» اشعار درباره حضرت با صدای شعرا و مداحان اهل بیت (ع)، مصاحبه با علمای اهل سنت و بررسی جایگاه امام در دیدگاه اهل سنت و تاثیرپذیری از فرهنگ علمی و عملی حضرت، «مرثیه شهادت» بخش ویژه چگونگی شهادت امام صادق (ع) تشکیل شده از کلام بزرگان روضه و مرثیه، «اهالی آسمان» بررسی کوتاه و عرفانی حدیث لوح فاطمه (س) از پیامبر (ص) پیرامون امام صادق (ع) و گزارش با مردم خصوصا دانشجویان درباره اهمیت گفتگو و تخاطب از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.

«صبح صادق» به تهیه کنندگی عبدالله علایی، گویندگی حسن همائی، راوی رضا آقاشریفیان، آیتم سازی حسین معصومی، وحید بیات و لیلا کوچکیان و نویسندگی مهدی رسولی از ساعت ۹ تا ۱۰:۳۰ صبح پنجشنبه ۲۹ تیرماه از گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران پخش می شود.

در  همین روز برنامه «عصمت صادق» از ساعت ۸:۳۵ تا ۹ صبح، «گویای راستین» از ساعت ۱۹:۳۰ و «پیشوای صادقان» از ساعت ۲۲:۰۵ از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: