اخبار مهم:
جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱   ۲۱:۰۴
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
کد خبر: ۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۲
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران:

«نصراله پژمان‌فر» رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: امروز متاسفانه دستگاه‌های اجرایی ما مخصوصا با توجه به ابزارهای قدرتی که در بخش‌های مختلف اعتبارات دارند، به شدت در مقابل آزادی بیان رفتارهای نامناسبی را ایجاد می‌کنند و امروز ما می‌بینیم که روزنامه‌ها، سایت‌ها و هرجایی که بخواهد زبانی برای تحلیل صادقانه داشته باشد، را می‌ایستند. بخشی از طریق تهمت و افتراست و بخشی هم با قطع کردن سوبسیدها و .. است. از همه اهرم‌های فشار برای خاموشی این زبان‌ها استفاده می‌کنند و اصل قضیه همین جاست که در فضای رسانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اگر ما بخواهیم رسانه‌ای را سکات کرده و خفه کنیم خلاف مصالح کشور است و نتیجه‌اش همان دیکتاتوری است که مسئولان اجرایی کشور اسمش را نمی‌آورند ولی همان ادبیات دیکتاتوری را استفاده می‌کنند. حتی رسانه‌هایی که نقد سازنده دارند خدمت رهبر معظم انقلاب گلایه می‌کنند تا جلویش گرفته شود.

وی تصریح کرد: امروز دستگاه‌هایی که کمک گیرنده از دولت هستند به شدت تحت فشار قرار دارند. صداوسیما به دلیل بحث اعتباراتی که وابسته به دولت است، به شدت تحت فشار است و ریاست جدید برای تامین نیازهایش تمام خواسته‌های قوه مجریه را چشم بسته انجام می‌دهد. در این میان ما رفتارهایی را می‌بینیم که با هویت و ماهیت رسانه ملی کاملا در تضاد است.  در تیرماه هم درباره برنامه «ثریا» آقای علی‌عسکری و آقای موسوی مقدم را دعوت کردیم و تذکر دادیم و نظراتمان را درباره برنامه سازنده ثریا اعلام کردیم. دل نگرانی‌های خودمان هم ارائه کردیم و شرایط مقداری برای سازندگان ثریا بهتر شد.

پژمان‌فر در ادامه به فارس گفت: اما امروز دوباره این برنامه تعطیلی‌های عجیب و غریب دارد و در بدترین زمان ممکن پخش می‌شود که مخاطبی آن را نبیند. مساله دیگر آنتن زنده‌ای است که این برنامه داشته و امروز می‌خواهند آن را از این برنامه بگیرند. بحث دیگر مربوط به تولیدات برنامه بود که مستنداتی در موضوعات مختلف و بسیار موشکافانه بود. رهبری هم تا به حال از مستندهای برنامه ثریا تقدیر و تشکر داشته‌اند اما امروز می‌بینیم که کمترین فرصت را به سازندگان ثریا می‌دهند و یک ابلاغ ناخواسته را به ثریا تحمیل می‌کنند که فقط به مباحث علمی بپردازید. من هم تا به حال چندین بار نگرانی‌های خود را در این باره اعلام کرده‌ام و به زودی جلسه‌ای با رئیس سازمان صداوسیما درباره ثریا خواهیم داشت و پیگیر این مشکلات خواهیم بود و امیدوارم تا زمان برگزاری این جلسه مشکلات برنامه‌ ثریا رفع شده باشد.

وی افزود: ما چندین ماه پیش جلسه‌ای هم با برنامه‌سازان ثریا داشتیم که به شدت درگیر مشکلات مالی هستند و صداوسیما مطالبات آنها را پرداخت نکرده است. من در جریان مشکلات مالی سازمان هستم ولی انتظار ما این است که حداقل پرداختی که با آنها توافق کرده‌اند را داشته باشند و تا این حد به خواهش و تاخیر نکشانند. به هر حال جوانان مومن انقلابی کارشناس این برنامه را می‌سازند و اگر از هم منفک بشوند جمع کردنشان بسیار مشکل است من توصیه اولم به دولت این است که بدهی خود را به سازمان پرداخت کند. حالا که سازمان صداوسیما از برخی خطوط قرمز هم گذشته، و علی رغم همه همکاری که رسانه ملی با دولت دارد و تریبون را به صورت فوق‌العاده در اختیار دولت قرار داده است، اما باز هم فشار را روز به روز بیشتر می‌کنند و شرایط برای صداوسیما سخت‌تر می‌شود.

وی در پایان گفت: توصیه دیگرم برای معاونت سیماست که دقت داشته باشند ما می‌دانیم تنگناهای مالی دارند که ادامه کار را برای آنها سخت‌تر است اما همین حرف‌ها با مردم نیز زده شود و یکی از واقعیاتی که در کشورما وجود دارد همین بی عدالتی رفتار دولت با پخش اعتبارات است که اگر به مردم گفته شود، مردم پیگیر اعتبارات رسانه ملی خواهند بود و یکی از راه های برون رفت از این مشکلات همین برنامه ثریاست که من از عوامل آن بسیار قدردانی می‌کنم که به صورت انقلابی و دلسوزانه به مسائل و مشکلات کشور می‌پردازد.

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: