اخبار مهم:
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹   ۰۲:۱۲
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
گفتگو با بهزاد هژیری
«بهزاد هژبری» حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با بیان اینکه سبک زندگی قرآنی هما‌ن الگوگیری از رفتار و منش پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) است، اظهار داشت: خداوند در آیات الهی به ما نحوه رسیدن به کمال را متذکر شده است بنابراین ما برای داشتن زندگی قرآنی باید همان‌طور که خداوند در قرآن از ما خواسته است، رفتار کنیم تا بتوانیم به سعادت برسیم.

ضعف رسانه ملی موجب ناتوانی در نهادینه کردن فرهنگ‌ قرآنی شده است

وی با بیان اینکه مشکلات جوامع امروز به دلیل عمل نکردن به دستورات الهی است، افزود: اگر ما به درستی با قرآن مأنوس شویم و دستورات آن را اجرایی کنیم و همچنین در تمامی حالات، رفتاری مطابق با کلام وحی از خود نشان دهیم به طور حتم سبک زندگی ما نیز قرآنی خواهد شد.

هژبری با اشاره به نقش رسانه در فرهنگ‌سازی، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های قابل تقدیری صورت گرفته اما متأسفانه رسانه ملی در عملکرد خود با ضعف‌هایی همراه است که شاید برخی از مشکلاتی که اکنون در فرهنگ‌سازی داریم به دلیل وجود نقص‌هایی در صدا و سیما باشد.

این حافظ بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه رسانه ملی با توجه به مخاطبان فراوانی که دارد می‌تواند نقش مؤثری در توسعه فرهنگ قرآنی ایفا کند، گفت: دنیای استکبار همواره برای جذب جوانان به سمت فرهنگ غربی و دوری از سبک زندگی اسلامی برنامه‌ریزی می‌کند اما ما می‌‌توانیم این توطئه‌ها را با نهادینه کردن فرهنگ قرآنی خنثی کنیم اما متأسفانه بسیاری از نهادهای تأثیرگذار به ویژه صدا و سیما بر خلاف مفاهیم الهی عمل می‌کنند و این امر باعث عدم توفیقات ما می‌شود.

تلویزیون به جای توکل شانس را تبلیغ می‌کند

وی با اشاره به اینکه بسیاری از تبلیغات در رسانه ملی با مضامین الهی در تناقض است و صدا و سیما در ترویج سبک زندگی قرآنی ضعیف عمل می‌کند، گفت: در برخی تبلیغات نامتعارفی که از رسانه ملی پخش می‌شود مردم از توکل و اعتماد به خدا دور می‌شوند و به شانس روی می‌آورند در حالی که ما باید مردم را به سوی دعا و یاری خواستن از خداوند تشویق کنیم نه اینکه موفقیت یا عدم موفقیت خود را بر اساس شانس بدانیم.

هژبری با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی باعث ارتقای سبک زندگی قرآنی می‌شود، افزود: اگر مردم به سمت مطالعه کتاب‌های مفید دینی پیش روند به طور حتم علاقه بیشتری به فرهنگ قرآنی خواهند داشت بنابراین برای اینکه بتوانیم مردم را با قرآن مأنوس کنیم باید کتاب‌‌خوانی را نهادینه کنیم.

رابطه برپایی نماز و ترویج سبک زندگی قرآنی

این حافظ بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به لزوم توجه بیشتر به نماز، گفت: نماز ستون دین است بنابراین برای نگه‌داشتن دین باید به برپا داشتن نماز جماعت توجه ویژه‌ای کرد که در این رابطه آموزش و پرورش نقش بسیاری مهمی دارد.

وی که در استان اردبیل مؤسسه قرآنی تأسیس کرده است، ادامه داد: در مؤسسه سعی کردیم دستورات قرآن را جاری و ساری کنیم و به نماز اهمیت زیادی دهیم به طوری که حتی ممکن است از ساعات تدریس کم کنیم اما از برپایی نماز جماعت غافل نمی‌شویم چرا که معتقدیم با اقامه نماز و ارتباط با خداوند می‌توان فرهنگ قرآن را در جامعه توسعه داد.

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: