اخبار مهم:
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹   ۰۳:۱۲
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
گفتگو با امین زندگانی
به گزارش خبرگزاری فارس، فیلم «معصومیت از دست رفته» شب گذشته (دوشنبه 10 آذر) در ادامه برنامه هفته فیلم های عاشورایی که در قالب برنامه خیمه ها و نجواها بود، برای مخاطبان اکران و سپس جلسه نقد و بررسی فیلم با حضور امین زندگانی بازیگر این سریال برگزار شد.

امین زندگانی با اشاره به سابقه آشنایی خود با میرباقری گفت: من در هنگام ساخت سریال امام علی (ع) در صحنه کوتاهی روبروی پرویز پرستویی آنهم در زمانیکه دانشجوی تئاتر بودم بازی کردم.

 

«معصومیت از دست رفته» شبیه به یک تله تئاتر بزرگ بود

وی در ادامه افزود: حضور در «معصومیت از دست رفته» برای من بسیار ارزشمند بود و معتقدم این سریال بیشتر شبیه به یک تله تئاتر بزرگ بود.

بازیگر نقش زید ادامه داد: بازی در این سریال آنهم در نقشی تاریخی که در تاریخ وجود نداشته هم ساده است و هم مشکل؛ اما بازی در این نقش باعث شد تا من استارت بازی در نقش های تاریخی را بزنم و بعدها در ملک سلیمان پیشرفت بیشتری کنم.

زندگانی با اشاره به حساسیت های میرباقری  روی متن و بازی گفت: متن فیلمنامه های میرباقری آنقدر خوب است که هیچ پلانی را نمی توانیم تغییر دهیم. در کارهای میرباقری همه چیز در خدمت بازیگر است و بازیگر نمی تواند خوب بازی نکند.

 

مدیران صدا و سیما مخالف بازی من در نقش مسلم در مختارنامه بودند

وی همچنین با اشاره به بازی در سریال مختارنامه گفت: قرار نبود ابتدا در مختارنامه نقش مسلم را بازی کنم بلکه قرار بود نقش یکی از فرماندهان سپاه مختار را بازی کنم، اما بعد میرباقری پیشنهاد کرد که نقش مسلم را بازی کنم هرچند مدیران سازمان مخالف بودند.

زندگانی ادامه داد: دلیل مخالفت مدیران صدا و سیما این بود که در روایات آمده بود که مسلم فردی قوی هیکل و با بیش از دو متر قد بود، اما میرباقری معتقد بود که من می توانم این نقش را بازی کنم.

وی صحبت های خود را اینگونه ادامه داد: به میرباقری گفتم که من می ترسم این نقش را بازی کنم زیرا مردم به حضرت مسلم علاقه دارند و شاید نتوانم حق مطلب را ادا کنم اما میرباقری تاکید کرد که باید بازی کنم و بعد از آنکه در این نقش بازی کردم و واکنش های مثبت مردم را دیدم بسیار خوشحال شدم هرچند که معتقدم اگر این نقش دیده شده از عنایات حضرت مسلم است.

بازیگر«معصومیت از دست رفته» با اشاره به زحمات زیاد عظیم جوانروح فیلمبردار مختارنامه و معصومیت از دست رفته گفت: اگر ارتباط خوبی بین بازیگر و سایر عوامل فیلم وجود داشته باشد این ارتباط و انرژی مثبت ثبت می شود و بعدها به تماشاگر منتقل می شود و تماشاگران این انرژی را به خوبی می فهمند.

 

تابلوی عصر روز دهم فرشچیان، روز عاشورا را برایم متصور کرد

زندگانی در پاسخ به سوالی پیرامون سکانسی که در آن وی در هنگام آب خوردن در منزل هانی یاد عاشورا می افتد  گفت: در آن صحنه میرباقری معتقد بود که باید در نگاه تو اینکه یاد عاشورا می افتی دیده شود. من از میرباقری 20 دقیقه مهلت خواستم و به تابلوی عصر روز دهم فرشچیان فکر کردم و روز عاشورا را متصور شدم.

 

رقیبم در فیلم ملک سلیمان، ویژوال افکت بود

بازیگر نقش «حضرت سلیمان» با اشاره به تفاوت فیلم ملک سلیمان با سایر آثاری که بازی کرده است گفت: در فیلم ملک سلیمان رقیب بازیگر ویژوال افکت بود نه بازیگران دیگر. از طرف دیگر  نقش حضرت سلیمان در این فیلم بسیار پیچیده بود.

وی با اشاره به اینکه ملک سلیمان گرانترین کار سینمایی در زمان خود بود گفت: برای این فیلم مثلا در بخش صدا 250 هزار دلار هزینه شد اما متاسفانه در هنگام پخش بسیاری از سالن های سینمایی ما امکان پخش صدای این فیلم را نداشتند و حتی در پردیس ملت نیز بسیاری از باندهای صدا شنیده نمی شد.

زندگانی در پاسخ به این سوال که نقش هایی که انتخاب می کند چه میزان باهم تفاوت دارند گفت: یک جمله ای به اشتباه مصطلح شده است که می گویند فلان بازیگر نقش های کلیشه ای انتخاب می کند،درحالیکه بازیگران نقش کلیشه انتخاب نمی کنند بلکه کلیشه انتخاب می شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه در روند بازیگری در سینما گروهی به جای انتخاب بازیگر حرفه ای به سمت انتخاب چهره های معمولی و غیر استاندارد رفتند. همین دلیلی کافی است تا مردم دیگر به سینما نیایند زیرا مثلا وقتی من به عنوان مخاطب بر روی  پرده به جای بازیگری که نقش راننده تاکسی را بازی می کند، راننده تاکسی را می بینم که هر روز در خیابان می بینم چرا باید به سینما بیایم و حداقل برای خود و سه نفر دیگر 100 هزار تومان هزینه کنم.

زندگانی افزود: گاهی کارگردانی کاربلد مانند عباس کیارستمی در فیلم هایش به جای بازیگر حرفه ای از نابازیگر استفاده می کند بعد دیگران می آیند و نادانسته اینکار را در فیلم های خود تکرار می کنند.

وی همچنین گفت: این روش باعث می شود افرادی به سینما وارد شوند و جلوی دوربین قرار گیرند و با اینکه بازیگر نیستند فکر کنند که بازیگر شده اند.

 

انتقاد از روند جذب دانشجو در رشته بازیگری

زندگانی با انتقاد از وضعیت سیستم آموزشی بازیگری در ایران گفت: تدریس بازیگری زمان‌براست که کاری عمیق را می طلبد اما امروز به این مساله توجه نمی شود مثلا چگونه می توان به 900 دانشجویی که امسال در رشته بازیگری در دانشگاه آزاد در تهران پذیرفته شده اند، با هفته ای سه ساعت آموزش فن بیان تعلیم داد.
- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930911000762#sthash.MRiXlWFF.dpuf
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: