اخبار مهم:
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹   ۰۲:۱۲
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
گفتگو با سید ضیاء الدین دری

سید ضیاءالدین دری - کارگردان سینما و تلویزیون - درخصوص ادغام شبکه‌های تلویزیونی معتقد است: فعلا برای قضاوت زود است؛ باید صبرکرد و به آقای سرافراز و همکارانش اجازه داد تا کارشان را انجام بدهند.

کارگردان «کلاه پهلوی» در گفت‌وگویی با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، در زمینه‌ی ادغام شبکه تماشا در شبکه نمایش که به تازگی از سوی معاونت سیما اعلام شده است، مطرح کرد: شخصا به دلیل اینکه به ندرت شبکه‌های دیجیتال را می‌بینم، با ادغام آن‌ها موافق هستم؛ البته ناگفته نماند که از همان ابتدا هم با افتتاح شبکه‌های جدید قرار نبود به حجم نیروهای سازمان صدا‌و‌سیما اضافه کنند و این شبکه‌ها کارمندان رسمی داشته باشند اما مطمئنا با این اتفاق موازی‌کاری‌ها کاهش پیدا می‌کند، به کیفیت‌ها بیشتر توجه می‌شود، در بودجه تأثیر مثبت می‌گذارد و خیلی مسائل دیگر؛ چراکه اتفاقا آقای سرافراز خودشان بانی چندین شبکه بودند، پس قطعا کم و کسرها را بهتر می‌شناسند؛ بنابراین باید اجازه بدهیم تا کارش را انجام بدهد.

وی در عین حال تصریح کرد: طبیعی است که با آمدن رییس جدید به سازمان صداوسیما اقدامات جدید انجام بگیرد. ما چندین سال مُدل آقای ضرغامی را در صداوسیما دیدیم و حالا باید به آقای سرافراز فرصت بدهیم و مدل ایشان را هم ببینیم تا ببینیم چه سیاست‌گذاری‌هایی خواهند داشت. به نظرم ادغام شبکه‌ها هیچ ایرادی ندارد، شاید اگر خود آقای ضرغامی هم می‌ماند این کار را انجام می‌داد ولی در کل باید ببینیم خروجی‌ها چطور است؛ بنابراین هنوز برای قضاوت زود است و باید صبر کنیم ببینیم این ادغام چه نتیجه‌ای خواهد داشت.

دری در پایان گفت‌وگوی خود تاکید کرد:‌ به عنوان مثال اگر ادغام شبکه‌های تلویزیون باعث شود منِ بیننده، روزی 10 دقیقه دو شبکه تلویزیونی موجودمان را تماشا کنم، یعنی موفقیت؛ نه اینکه 10 شبکه داشته باشیم اما حتی یکی از آن‌ها را با دقت تماشا نکنیم. براین اساس اگر این ادغام بتواند اتفاق خوبی را در پیش رو داشته باشد قطعا موفق خواهیم شد ولی هنوز خیلی زود است که وارد این عرصه شویم و نظر بدهیم. فقط باید به مدیران جدید اجازه دهیم که کارشان را انجام بدهند.

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: