اخبار مهم:
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹   ۲۱:۱۲
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
گفتگو با کیومرث پور احمد
 کیومرث پوراحمد در پی درگذشت «عظیم جوانروح» گفت: تلخ‌تر از مرگ عظیم جوانروح، خاموشی تدریجی ماست که به کنج عزلت خزیده‌ایم و این اصل مرگ تلخ‌تر است.

او ادامه داد: در این فضای پر مساله‌ای که همه از هم بیگانه و دل‌مرده‌ شده‌ایم، دوستان یکی‌یکی می‌روند.

کارگردان سریال‌های به یادماندنی «قصه‌های مجید» و «سرنخ» در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا‌، ضمن ابراز تاسف از درگذشت فیلمبردار «مختارنامه»، درباره همکاری‌اش با وی در زمان ساخت «آتش بدون دود» و آخرین سریالش «سرنخ» صحبت کرد. او یادآور شد که حدود یک سال قبل به همراه محمود فلاح برای دیدن عظیم جوانروح به منزل آن پیشکسوت رفته است.

این کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به آغاز همکاری‌اش با «عظیم جوانروح» که در سریال «آتش بدون دود» بوده است، گفت: از زمانی که «آتش بدون دود» را پیش از انقلاب اسلامی کار کردیم، جوانروح فیلمبردار ثابت مجموعه‌ی ما بود و از آن موقع بود که با هم آشنا شدیم.

پوراحمد اظهار کرد: در سینما از عظیم جوانروح درس گرفتم، به جهت اینکه آن زمان نسبت به من که از صفر شروع کرده بودم، بیشتر کار کرده بود.

وی از همکاری‌اش با زنده‌یاد جوانروح به خوبی و نیکی یاد کرد و یادآور شده که از از 11 قسمت «قصه‌های مجید»، 9 قسمت را را با هم کار کرده‌اند و گفت: برای «قصه‌های مجید» مدت طولانی در اصفهان بودیم. در آن خانه‌ای که گروه ساکن بودند، عظیم جوانروح حالت پدرانه‌ای داشت و تعادل را در گروه حفظ می‌کرد. سرکار همیشه ایده داشت و همفکری می‌کرد، همچنین پرانرژی و خوش‌روحیه بود.

این کارگردان سینما و تلویزیون در ادامه گفت: سه چهار سال پس از «قصه‌های مجید»، سریال «سرنخ» را با هم کار کردیم و در این سریال نیز یک سال باهم بودیم. بعد از «سرنخ»، دیگر با هم همکاری نداشتیم. عظیم جوانروح 10 سال در سریال «مختارنامه» بود و بعد هم بیمار شد و نتوانست کار کند و درگیر دکتر و بیمارستان بود و خیلی روبه‌راه نبود.

پوراحمد در پایان با اشاره به اینکه خاطره درخصوص عظیم جوانروح زیاد است، گفت: «آتش بدون دود» اولین همکاری من با جوانروح در تلویزیون بود که به مدت شش ماه با هم بودیم. آن موقع هر دو جوان بودیم. آخرین کار ما «سرنخ» بود که پس از آن او به سراغ «مختارنامه» رفت.

عظیم جوانروح، کارگردان توانا و پیشکسوت سینما و تلویزیون شب گذشته در اثر بیماری سرطان درگذشت.

در کارنامه کاری وی فیلمبرداری مجموعه عظیم «مختارنامه» و سریال‌های «معصومیت از دست رفته»، «شاهگوش»، «سرنخ»، «مشق عشق»، «ملاصدرا» و فیلم‌برداری «قصه‌های مجید» به ثبت رسیده است.
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: