اخبار مهم:
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹   ۰۳:۱۲
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
پاک‌نيت در گفت‌و‌گو با فارس:
«محمود پاک‌نيت» در گفت و گو با خبرگزاري فارس درباره حضورش در سريال «پرده‌نشين» گفت: درست است که موضوع سريال درباره روحانيان و زندگي آنها ساخته شده است، اما من در اين سريال در نقش يک کشاورز بازي مي کنم که زميني دارد و روي آن هم کار مي کند. در ادامه و در قسمت هاي بعدي مي بينيم پسري که اتفاقا روحاني هم هست، از دختر او خواستگاري مي کند و او هم به مقابله با اين جوان مي ايستد.وي در ادامه افزود: تا به حال نقش فردي اين چنيني را بازي نکرده بودم. اين شخصيت برايم متفاوت است چون خصيصه هايي دارد که براي خودم هم جالب است. فردي لجباز و لجوج که براي هر مساله‌اي معمايي در ذهنش طراحي مي کند و باعث درگيري و نگراني هايي هم براي خانواده خودش و هم براي ديگران مي شود. به عقيده من اين سريال کار بسيار خوبي خواهد شد. در اين مدت من چيزي حدود 30 متن خواندم و هيچ کدامشان آنطور که بايد نبودند، اما متن پرده نشين را بدون خواندن فيلم‌نامه پذيرفتم که در حقيقت اولين بار در زندگيم بود که چنين کاري انجام دادم، صداقت شعيبي در کنار حساسيت کاري اش برايم از همه چيز مهم‌تر بود.
بازيگر سريال «پدرسالار» ضمن اشاره به همکاري با بهروز شعيبي گفت: شعيبي جوان بسيار کاربلد و خوبي است. او حساسيت زيادي درباره ساخت آثارش دارد و تا به حال در تلويزيون اثري نساخته است. من تا قبل از بازي در اين سريال، کارگرداني او را از نزديک نديده بودم و زماني که به جمع بازيگران سريال پرده ‌شين پيوستم ديدم که ايشان تا چه حد به تک تک سکانس هايي که مي گيريم، اهميت مي دهند و برايشان مهم است. به عقيده من يک جوان فهيم و با اخلاق به جرگه کارگردان هاي ما پيوسته است و من از اين بابت بسيار خوشحالم.
وي در مورد حضور کارگردان هاي جوان در حيطه سينما و تلويزيون گفت: شايد باور نکنيد اما من اکثر فيلم هاي سينمايي که تا به حال در آنها حضور داشته ام  با کارگردان هاي جوان و کار اولي کار کرده ام. به هر حال همه جوان هايي که در اين حيطه کار مي کنند بايد رشد کنند و به حمايت نياز دارند. منظورم از حمايت، فقط مادي نيست و من به عنوان يک بازيگر نبايد بگويم به خاطر اين که ايشان تجربه اولشان است من با او همکاري نمي کنم.
اين بازيگر افزود: برخي اوقات کارگردان هايي هستند که فقط فکر و ايده خودشان را قبول دارند و اصلا انعطاف پذير نيستند و هر گاه من به آنها پيشنهادي براي بهتر شدن کار مي دهم به منظور ديگري برداشت مي کنند. اما برخي از کارگردان ها درست برعکس اينها هستند و همه مشورت ها را با جان و دل مي پذيرند و لجبازي نمي کنند و اينها از کارگردان هاي موفق هستند.
بازيگر سريال «روزي روزگاري» در خصوص ارتباط روانشناسي با هنر گفت: بخش اعظمي از کار ما روانشناسي شخصيت ها است چون اگر غير از اين باشد ديگر نمي توانيم شخصيتي که به ما محول مي شود به خوبي ايفا کنيم و زماني مي توانيم آن را به بهترين شکل ممکن اجرا کنيم که به خوبي تمام ابعاد وجودي و ارتباطات او را تجزيه و تحليل کرده باشيم.
وي ادامه داد: من در پرده نشين به اندازه دو ماه کار کردم و به اندازه يک ماه دستمزد گرفتم و با اين که مدتي هم از بازي ام در اين اثر گذشته، اين موضوع برايم اهميت چنداني ندارد چون کار کردن با افراد کاربلد و حرفه اي برايم مهم‌تر از ميزان حقوق و دستمزدم هست.
پاک‌نيت درباره نقشش در سريال «شهرزاد» به کارگرداني حسن فتحي که در شبکه نمايش خانگي توليد مي شود، گفت: قصه شهرزاد در زمان قديم اتفاق مي افتد و من نقش پدري را دارم که صاحب يک رستوران است و دخترم عاشق پسر همکارم مي شود.
او درباره سريال هايي که در شبکه نمايش خانگي ساخته مي شوند، بيان کرد: مردم در تلويزيون حق انتخاب ندارند و گاهي مجبور مي شوند برخي از سريال ها را نيز تماشا کنند، اما در شبکه نمايش خانگي همه چيز فرق مي کند و شما بايد آنچه مي سازي آنقدر جذاب و پربيننده باشد که مردم را به خريد اين سريال ها ترغيب کند. چيزي که در اين بين درباره تلويزيون وجود دارد اين است که مسئولان اين رسانه برخي اوقات کميت را فداي کيفيت مي کنند و مي خواهند زمان خود را پر کنند. از طرفي، در شبکه نمايش خانگي قصه نقش پررنگي دارد، بعد از آن بازيگرها و نحوه برقراري ارتباط شان با تک تک نقش ها مهم است و اگر اين موضوع اتفاق نيفتد قطعا اين سريال ها در شبکه نمايش خانگي شکست خواهند خورد.
او ضمن اشاره به هجوم بازيگرها و کارگردان هاي خوب به سمت شبکه نمايش خانگي نيز گفت: وقتي پولي نباشد بالطبع کار خوبي هم ساخته نخواهد شد چون کار خوب مخارج بالايي نيز دارد، مثل مختارنامه. زماني که پول نيست يک جورهايي سمبل‌کاري مي شود و روي همين حساب هم افراد کار نکردن را ترجيح مي دهند.
بازيگر سريال «شب دهم» درباره کم کاري اش در حوزه تصوير گفت: در اين مدت فيلم‌نامه‌هاي خوبي به من پيشنهاد نمي شد و اگر هم مي‌شد با کارگردان مربوطه نمي توانستم کار کنم چون بايد براي کار کردن آرامش داشته باشم و اگر اينطور نباشد نمي توانم کار کنم.
او با اشاره به حضور 46 ساله اش در عرصه هنر گفت: در اين مدت فضاي کاري را براي خودم ساختم که اگر بيايم و در هر کاري حضور داشته باشم، در حقيقت از خود ايراد گرفته ام. هميشه سعي مي کنم تا در انتخاب هايم دست به عصا راه روم و محتاط باشم تا انتخاب هاي درستي نيز داشته باشم چون بعد از اين همه سال قصد مشهور شدن ندارم، بلکه مي خواهم کار خوبي انجام دهم و همه اينها مستلزم يک تيم حرفه‌اي از کارگردان تا همه عوامل است.
پاک نيت درباره وضعيت مالي تلويزيون بيان کرد: مدتي پيش شنيدم برخي ها براي اين‌که نقشي را به آنها بدهند، به تهيه‌کننده سريال پول مي‌دهند و آنها هم از بي‌پولي قبول مي کنند و خود به خود همه چيز سمبل مي شود و در نهايت کار بي کيفيتي روانه آنتن مي شود.
اين بازيگر درباره حضورش در کارهاي نمايشي افزود: حضور روي صحنه احتياج به زمان دارد و وقتي که من براي بازي در يک سريال بايد مدت زمان زيادي وقت بگذارم، ديگر نمي توانم خود را براي تئاتر آماده کنم و يا بايد تئاتر کار کنم و يا کار تصويري و نمي شود اين دو را به موازات يکديگر پيش برد.
وي در پايان ضمن اشاره به مديريت مهندس ضرغامي گفت: من يکي از مريدان ايشان هستم که در اين 10 سال واقعا براي اين رسانه زحمت کشيدند و جاي شکي نيست از جمله فعاليت هاي ايشان مي توان به تاسيس شبکه هاي استاني و مراکز و ... اشاره کرد، هم چنين سريال‌هاي خوبي که در اين مدت ساخته شد از جمله فعاليت هاي ايشان است. مسائلي که در اين مدت براي شرايط اقتصادي کشور پيش آمد، باعث شد تا ايشان هم دچار مشکل شوند. اميدوارم دکتر سرافراز بتوانند رسالت خود را به خوبي انجام دهند
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: