اخبار مهم:
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹   ۰۳:۱۲
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
گفتگو با الهام چرخنده بازيگر نقش زيور در سريال آواي باران

«الهام چرخنده» که این روزها مشغول ایفای نقش زیور در سریال آوای باران است در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: نمی‌توان شخصیت زیور را مثبت یا منفی دانست بلکه او در موقعیت‌هایی به خاطر دفاع از آرمان‌های خود اقداماتی انجام می‌دهد که شاید برای دیگران منفی به نظر برسد.

وی ادامه داد: سریال آوای باران یک ملودرام خیلی خوب و قوی است. وقتی فیلمنامه را خواندم و در جریان نقش زیور قرار گرفتم احساس کردم که این نقش جای کار زیادی دارد، در قصه تاثیرگذار است و جالب‌تر این بود که قصه آوای باران اساسا در دو مقطع زمانی دهه 70 و حال حاضر روایت می‌شود. بنا بر این کاراکترهای در هر دوره ویژگی‌های متفاوتی خواهند داشت و ظاهرشان تغییر خواهد کرد.

وی در همین رابطه ادامه داد: من در دهه 70 نقش زنی حدود 26 ساله را بازی می‌کنم و بعد از آن در نقش زنی میانسال حضور دارم که پسری بزرگ دارد. همین تفاوت‌های سنی برایم جالب به نظر می‌رسید. ضمن این که آقای فرح مرزی نیز گریم خیلی باورپذیر و خوبی را روی کاراکترها پیاده کرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به سایر ویژگی‌های نقش زیور در سریال آوای باران افزود: نمی‌توان شخصیت زیور را یک نقش کاملا مثبت یا کاملا منفی در نظر گرفت. بلکه او در موقعیت‌هایی به خاطر دفاع از آرمان‌های خود اقداماتی انجام می‌دهد که شاید برای دیگران منفی به نظر برسد.

بازیگر سریال پروانه با تاکید بر این که کار گروهی و فضای پشت صحنه تولید سریال‌ها تاثیر مستقیم و کیفی بر خروجی اثر می‌گذارد تصریح کرد:کار کردن با گروه سازنده آوای باران و همبازی شدن با بازیگران آن برایم واقعا لذت بخش است. چرا که معتقدم پرده سینما یا قاب تلویزیون آنقدر قدرتمند نیست که بتواند انرژی موجود در فضای پشت صحنه آثار را از چشم تماشاگر مخفی نگه دارد. به این معنی که وقتی بازیگران و عوامل یک کار همکاری و ارتباط خوبی با هم دارند، به تبع خروجی کار هم بهتر خواهد بود و پشت صحنه یک اثر می‌تواند در ساختار و کیفیت نهایی آن تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد. خوشحالم که در این سریال با یک گروه حرفه‌ای همکاری می‌کنم و حضور خود آقای سهیلی‌زاده نیز در مقام کارگردان به راندمان بالای کار کمک زیادی کرده است. ایشان دقیقا می‌دانند که از بازی یک بازیگر چه می‌خواهند، به او اعتماد می‌کنند و دستش را در مواردی برای خلاقیت باز می‌گذارند که این به بهتر شدن روحیه و انگیزه‌اش قطعا کمک خواهد کرد.

چرخنده درباره متن کار نیز اضافه کرد: در این اثر همه چیز در ظرفی مشخص قرار دارد. شخصیت‌ها از قبل خلق شده‌اند و آقایان کاظمی‌پور و جلالی، نویسندگان اثر با شناخت قلق بازیگران و میزان توانمندی‌شان استدلال خود را به نقش‌ها اضافه می‌کنند. همچنین به دلیل این که مونتاژ کار هم به شکل موازی انجام می‌شود، ذهنیتی نسبت به نتیجه هر بخش پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های مهم آوای باران این است که داستان آن یک شخصیت محوری و تک ندارد. بلکه همچون زندگی لنز دوربین اثر به سوی همه می چرخد و به گوشه ای از زندگی همه شخصیت ها پرداخته می شود. اگرچه همه آن ها بر اساس یک قصه اصلی و در ارتباط با آن تعریف شده و پیش می روند. به طول کلی به این سریال نگاه بسیار مثبتی دارم و امیدوارم خروجی جذابی برای بینندگان داشته باشد.

مجموعه تلویزیونی آوای باران به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده و تهیه کنندگی محمدهاشمی اصل کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که این روزها مراحل تصویربرداری خود را در لوکیشن خانه نادر و زیور در خیابان فرشته پشت سر می‌گذارد.


نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: