اخبار مهم:
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹   ۰۳:۱۲
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
هپی مارت یک کلمه انگلیسی به معنی فروشگاه شاد است، اینکه این مجتمع چگونه بر خلاف قوانین صریح مملکت و در مقابل چشم اداره اماکن عمومی و سایر مراجع مسئول این نام را برگزیده است جای بحث دارد. اما مهم تر از آن اینکه این نام چگونه از صدا و سیما تبلیغ میشود!

گروه فرهنگی بولتن : چند روزی است که سیمای جمهوری اسلامی اقدام به پخش تبلیغات یک مجتمع تجاری به نام "هپی مارت" ( happy mart) در محدوده میدان محمدیه تهران ( میدان اعدام سابق) میکند.

به گزارش بولتن نیوز، هپی مارت یک کلمه انگلیسی به معنی فروشگاه شاد است ، اینکه این مجتمع چگونه بر خلاف قوانین صریح مملکت و در مقابل چشم اداره اماکن عمومی و سایر مراجع مسئول این نام را برگزیده است جای بحث دارد. اما مهم تر از آن اینکه این نام چگونه از صدا و سیما تبلیغ میشود!

مجلس شورای اسلامی در تاریخ 14/09/1375 ماده واحده منع بکارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه را به تصویب رساند.

که طی آن کلیه دستگاههای دولتی موظف به خودداری از استفاده و تبلیغ اسامی خارجی شده اند و در تبصره 7 قانون مذکور بر وظیفه سازمان صدا و سیما مبنی بر ممنوعیت تبلیغ اسمی بیگانه صراحتا تاکید شده است .

علاوه بر این در ماده 11 آئین نامه اجرایی این قانون که در تاریخ 19/02/1378 به تصویب هیات دولت رسیده است نیز صدا و سیما از تبلیغ اسامی بیگانه ممنوع شده است .

البته دستورالعمل و مقررات دیگری که همگی بر این مهم تاکید میکنند نیز وجود دارند که بمنظور خودداری از اطاله کلام از ذکر آنها خودداری میشود.

سازمان صدا و سیما اینک بر خلاف همه قوانین جاری کشور اقدام به تبلیغ اسامی بیگانه در رسانه ملی میکند و به تاثیر مخرب این اقدام در فرهنگ عامه و از بین بردن زحمات مسئولین و مراجع دلسوزی که در همه سالهای پس از انقلاب اسلامی برای حفظ و تقویت مبانی فرهنگ اسلامی، ایرانی تلاش کرده اند توجه لازم را ندارند.

ضمن این که پخش اینگونه تبلیغات از سیمای جمهوری اسلامی باعث رقابت ناصواب در بین کسبه جز در انتخاب اسامی خارجی برای سر در مغازه ها خواهد بود.

به نظر میرسد مسئولین صدا و سیما در ماههای پایانی حضور خود در این سازمان و با عنایت به اینکه نظارت کافی و بایسته هم گویا بر آنها نمیشود تصمیم گرفته اند در فرصت باقیمانده ضوابط و مقررات را زیر پا بگذارند که نمونه قبلی آن را در تبلیغ دروغین کرم حلزون شاهد بودیم
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: