اخبار مهم:
جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱   ۲۱:۰۴
ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
کد خبر: ۱۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۵
معاون سیما در حاشیه مراسم نشست صمیمانه شورای نظارت بر صدا و سیما اعلام کرد: شبکه نسیم در حال حاضر مشکلاتی در بخش فنی دارد که اگر حل شود، پایان تابستان امسال به طور آزمایشی به افتتاح می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران:

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزین و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی دارابی با اشاره به اینکه راه‌اندازی 10 شبکه پیش از این در دستور کار معاونت سیما بوده است گفت: اگر برخی از این شبکه‌ها تا کنون افتتاح نشده‌اند به دلیل مشکلات مالی بوده است وگرنه بعضی از اینها براساس زمان‌بندی ما باید پیش ازاین افتتاح می‌شدند.

وی در ادامه درباره شبکه نوپای نسیم گفت: این شبکه، شبکه‌ای است که شادی، نشاط و لبخند را می‌خواهد به خانه‌های مردم بیاورد‌، شبکه‌ای که با چهار ساعت برنامه آغاز می‌شود و تکرار نیز می‌شود و سپس در طول 24 ساعت برنامه خواهد داشت.

دارابی با اشاره به برنامه‌های این شبکه گفت: نسیم برنامه‌های مختلفی خواهد داشت و برخی از برنامه‌های آن نیز در حال تدارک است. در واقع آنونس‌ها و تیزرهای اطلاع‌رسانی این شبکه به‌زودی از تلویزیون پخش می‌شود و امیدواریم که ماه‌های آینده بتوانیم زودتر این شبکه را افتتاح کنیم.

معاون سیما در پاسخ به پرسش ایسنا درباره زمان راه اندازی شبکه "نسیم" گفت: پیش‌بینی خود من این است که اگر مشکلات سنگین این شبکه برطرف شود، پایان تابستان این شبکه را به طور آزمایشی افتتاح می‌کنیم.

دارابی همچنین با اشاره به اینکه شبکه نسیم بخش‌های تولیدی هم خواهد داشت‌، گفت: البته این شبکه، شبکه‌ای کاملا تامینی است، اما تولید برنامه هم خواهد داشت.

معاون سیما همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در شرایط وضعیت کنونی بودجه صدا و سیما چگونه این شبکه‌ها را افتتاح می‌کنند پاسخ داد: شبکه‌های نسل دوم شبکه‌هایی هستند که نیروی انسانی آنها بسیار کم است. به عنوان مثال شبکه تماشا اکنون با 15 نفر اداره می‌شود و در تفاوت با شبکه‌های نسل قبلی کاملا متفاوت هستند. در واقع شبکه نسیم بخش زیادی از آن تامینی و استفاده از آرشیو کنونی است. به عبارت دیگر هزینه‌ای برای این شبکه‌ها به آن معنا وجود ندارد. یک بخش محدودی 20 درصدی به تولید در شبکه نسیم خواهیم پرداخت.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد: از چند ماه پیش که در تدارک شبکه نسیم بوده‌ایم، یکی از شبکه‌های ماهوار‌ه‌ای برای همین اقدام اقداماتی را شروع کرد. نه اینکه صرفا در رقابت با آنها باید این کارها را انجام دهیم. ما قطب‌نمای توسعه‌ای برای کارهای تلویزیونی دیدیم که اگر به آن زمان‌بندی نرسیم، عقب می‌مانیم. در نتیجه این یک راه میان‌بری است که زودتر بتوانیم به اهداف‌مان برسیم. البته اگر بتوانیم این شبکه را خوب طراحی کنیم، این خود می‌تواند با آگهی‌هایی که می‌گیرد درآمدزا باشد.

علی دارابی در پایان صحبت‌هایش گفت: شبکه‌ای که در طول 24 ساعت مردم در هر ساعتی به آن رجوع می‌کنند باید بتواند خستگی از تن‌شان را دربیاورد.

وی افزود: در کنار این شبکه شبکه‌های دیگری برای افتتاح داریم که فعلا شبکه نسیم در اولویت ماست.

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک (ایمیل):
* متن نظر شما: