ارتباط با اعضای شورا
آخرین اخبار
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به زودی برای حل و رفع مشکلاتی که برای برنامه تلویزیونی «ثریا» ایجاد شده است، جلسه و دیداری با رئیس سازمان صداوسیما خواهیم...
معاونت صدای رسانه ملی با هدف پاسخ به نیاز مخاطبان در حوزه رسانه های نوین و فن آوری‌های جدید، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) تلفن همراه خود را با عنوان ایرانصدا...
اولین نشست هم اندیشی اساتید حوزه فرهنگ ، ارتباطات و رسانه با دکتر محمد حسین صوفی دبیر شورا و با هدف بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان و اساتید...
مرکز بسیج سازمان صدا و سیما با همکاری سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس نقش اقوام را در هشت سال دفاع مقدس با ساختارهای مختلف به نمایش می گذارد.
علي بخشي‌زاده مدير جديد شبکه پويا ، اعلام کرد اين شبکه به زودي به شبکه رسمي کودک تلويزيون با چند کانال تبديل مي‌شود .
درباره شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران

شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران بر اساس اصل 175 قانون اساسي تشكيل گرديد و به دليل اختلاف مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان در خصوص نحوه اجراي اين قانون ، از طريق مجمع تشخيص مصلحت نظام مورد بررسي قرار گرفت و نهايتا در تاريخ 11 / 7 /1370 بر اساس قانون نحوه اجراي اصل 175 قانون اساسي ، مصوبه مجمع تشخيص مصلحت نظام كار خود را آغاز نمود .

 

شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيما از سال 1371 با معرفي نمايندگاني از 3 قوه جلسات خود را آغاز نمود و تا سال 1392 مجموعاً 39 نماينده از قواي مققنه ، مجريه و قضائيه داشته است كه از اين بين 16 نماينده از قوه مققنه ، 11 نماينده از قوه مجريه و 12 نماينده متعلق به قوه قضائيه بوده است .

 

رياست اولين دوره شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيما را در سال 1371 حجت الاسلام و المسلمين عباسعلي عميد زنجاني كه نماينده قوه مقننه در شوراي نظارت بود را بر عهده داشت و در طول 22 دوره شورا 7 نفر رياست شورا را بر عهده داشته اند كه 5 نفر از قوه مققنه و 1 نفر از قوه قضائيه و 1 نفر از قوه مجريه بوده است كه در اين بين بيشترين طول مدت رياست مربوط به آقاي حسين مظفر است كه به مدت 8 سال به عنوان نماينده هر 3 قوه در شوراي نظارت بر صدا سيما بوده است .

 

در حال حاضر نيز جناب آقايان : غلامرضا کاتب و سید احسان قاضی زاده هاشمی به عنوان نمايندگان قوه مققنه و حجت الاسلام و المسلمين غلامحسین محسنی اژه ای و آقاي محمد جواد لاريجاني به عنوان نمايندگان قوه قضائيه و جناب آقايان حسام الدين آشنا و عبدالرضا رحماني فضلي نيز نمايندگان قوه مجريه در شوراي نظارت مي باشند .


هم اكنون شوراي نظارت با بهره گيري از توان واحد مانيتورينگ تمامي برنامه هاي شبكه هاي صدا و سيما را ضبط و کلیه امور مربوط به سازمان توسط كارشناسان پنج مدیریت : نظارت بر سيما ، نظارت بر صدا ، نظارت بر امور اجرایی سازمان ، نظارت بر برنامه های سیاسی و اخبار و مدیریت نظارت بر امور فناوری و رسانه های مجازی شورا مورد تحليل و بررسي قرار مي گیرد .

 

مسائل و مشكلات بررسي شده توسط كارشناسان شورا در جلسات شورا كه بصورت هفتگي با حضور نمايندگان قواي سه گانه برگزار مي گردد بحث و بررسي مي گردد و در خصوص اقدامات مقتضي تصميم گيري مي گردد .

 

هم ميهنان عزيز و مخاطبين رسانه ملي نيز مي توانند با بيان ديدگاه ها ، نظرات ، انتقادات و پيشنهادات خود در خصوص برنامه هاي صدا و سيما از طريق سامانه هاي ارتباطي شورا ، كارشناسان اين شورا را در نظارت هر چه بهتر و موفق تر ياري نمايند .

 

سامانه هاي ارتباطي شوراي نظارت با مخاطبين گرانقدر :

 

شماره تماس : 64040 -021     

 

سامانه پيام كوتاه : 200064040


 

وب سايت : www.64040.ir

 

پست الكترونيكي : info@64040.ir

 

صندوق پستي :994-13185

 
آدرس :  تهران - خیابان امام خمینی (ره) - بعد از مجلس شورای اسلامی قدیم نرسیده به میدان حر - خیابان مبین - پلاک 2